Коллеги - педагогический журнал Казахстана

Учительские университеты

Главная » Статьи » Школа, как она есть

Т дыбысы
Семей қаласы
.№31 жалпы білім беретін мектеп
.Мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі:Дуспанова Гульзира Қалиханқызы.
Сабақтың тақырыбы: «Т дыбысы мен әрпі»
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік. Т дыбысы мен әрпін таныстыру. Т дыбыс бар сөздерге дыбыстық талдау жасауға үйрету. Буын туралы түсінігін кеңейту.
2. Дамытушылық. Балалардың тілін, ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Балаларды тапқырлыққа, адамгершілік қасиеттерге баулу.
Сабақтың көрнекілігі: Суреттер, дөңгелекшелер, әріптер жинағы.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: Ойын, сұрақ-жауап.
Сабақтың барысы:
І Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Сабаққа назар аударып, ашық сабақты хабарлау.
ІІ Өткен сабақты пысықтау:
1. Өткен әріптері әндетіп айту.
2. Ә дыбысы бар сөздер айту.
ІІІ Жаңа сабақ
Ой қозғау. (Тақтаға Дымбілместің суреті ілінеді)
-Мынау кім?
-Ол қандай бала?
-Оған көмектесе аламыз ба?
-Оның дорбасында не бар екен?
(бірнеше тапсырмалар жазылған парақшалар)
1-тапсырма: Жұмбақ шешу.
Иір-иір денесі,
Сахараның кемесі.
Ащы шөптер тамағы,
Шөлге шыдап бағады.
-Ол не?
-Түйе
-Түйе дегенде қандай дыбыс бірініші естіледі?
-Т дыбысы
Т дыбысымен таныстыру, әндетіп айттыру, ауада, тақтада жазу. Т әрпінен келетін сөздер айттыру.
2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс.
Буындарды хормен оқыту. Тау, бұлт сөздеріне түсінік беру, суреттерін көрсету. Буын санын анықтау.
3-тапсырма: Суретпен жұмыс.
-Суреттегі кімдер?
-Атасы мен немересі.
- Немересіне Т әрпінен келетін ат қояйық.
-Толғанай.
- Екеуі не істеп отыр?
-Дастархан басында отыр.
-Дастарханға қойылған тағамдарды атайық.
-Торт, құрт, қант.
-Немересі қандай қыз деп ойлайсыңдар?
-Тәртіпті, тәрбиелі,әдепті.

4-тапсырма: Сергіту сәті.
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел еседі.
Кіп-кішкене ағаштар
Үп-үлкен боп өседі.

5-тапсырма: Дәптермен жұмыс. Балапан дәптеріндегі Т дыбысын жазу.
6-тапсырма: «Шашылған буындар» ойыны. Шарты: Буындарға басқа буындар жалғау арқылы жаңа сөз жасау.

ША ТА ТИ НА ШУ
ІV Сабақты бекіту:
-Бүгін қандай дыбыспен таныстық?
-Т дыбысы қандай дыбыс?
-Т дыбысын қандай түсті үйшікке орналастырамыз?

V Үйге тапсырма: Кітаптағы сөздерді оқып келу.
VІ Қорытындылау: Балалардың білімдерін геометриялық фигуралармен бағалау ( жұлдызша-5, төртбұрыш-4, үшбұрыш-3), Дымбілмеске көмектескендері үшін тәттілермен барлық бала марапатталады.
Категория: Школа, как она есть | Добавил: duspanova1971 (2016-02-10) | Автор: Дуспанова Гулзира E
Просмотров: 112 | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Четверг, 2016-12-08, 5:08 AM
Приветствую Вас Гость

Форма входа

Категории раздела

Школа, как она есть [590]
Рассказ об интересных школах республики, об их опыте
Семиречье - взгляд сквозь годы [22]
История Семиречья
Великая Отечественная [167]
Личности [113]
Великие педагоги [30]
Юмор, анекдоты, школьные ляпы [17]
2007 год - год русского языка [13]
Дайджест прессы [174]
Конкурс юных сказочников [40]
Сказки, присланные на Международный конкурс юных сказочников
Клуб любителей поэзии [76]
Биографии и стихи известных поэтов
Профессиональное образование [373]
Из дальних странствий возвратясь [10]
Наш календарь [41]
Российская история
Школа: взгляд сквозь годы [41]
Многоточие. Газета для добрых и неравнодушных людей [21]
Творческая мастерская [589]
Если у Вас интересный, необычный проект - вас сюда.
Творческие проекты учащихся [192]
Пионерский клуб [16]
Истории из пионерского детства
Стихи о школе [77]
В помощь учителю [20734]
Материалы в помощь учителям-предметникам
Игротека [123]
Игры подвижные, на молодежных вечерах, на смекалку и сообразительность, словом, все, что интересны детям и взрослым.
Английский клуб [181]
Диспут-клуб [14]

Социальные закладк

Поиск

Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz

  • Статистика

    Рейтинг@Mail.ru