Коллеги - педагогический журнал Казахстана

Учительские университеты

Главная » Статьи » В помощь учителю » Казахский язык и литература

Табиғатқа жақын бол
Ауа -өмірің,су-қазына,жерүйің,атамекенің.

Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа жақын бол
Сабақтың мақсаты:Тақырыптың негізгі идеясын ашу,тақырыпқа байланысты сөйлесу дағдыларын дамыту.
Білімділік:Табиғатты қорғау туралы мәлімет беріп,меңгерту,танымдық қабілетін арттыру;
Дамытушылық:оқулық арқылы ойлау,есте сақтау,көру қабілетін дамыту; ауызекі сөйлеуге дағдыландыру;
Тәрбиелік: Табиғатты сүюге және қорғауға тәрбиелеу,эстетикалық сезімдерге баулу.
Көрнекілік материал:оқулық,суреттер,тірек-сызба.
Сабақтың түрі: білім сайысы
Сабақтың әдісі:әңгімелеу,сұрақ-жауап,іздендіру
Пәнаралық байланыс:география,әдебиет
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру
І.Мұғалім сөзі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру
Бүгінгі біздің сабағымыз табиғат-біздің екінші үйіміз екені,оны қорғау және әрқашан табиғатқа жақын болу болуымыз керектігі жайында болмақ...
2.Ой шақыру."Табиғатқа жақын бол"
3.Оқулықпен жұмыс.
1.Мәтінмен жұмыс."Табиғатқа жақын бол" оқу.118-бет,2-тапсырма
2.Диалог.Тыңдап,өзара сөйлесу
4."Өзіңді тексер" тапсырма жұмысын орындау
Бастауыш пен баяндауыштың арасына сызықша қойып,сөйлемді қарсылықты сабақтас сөйлемге айналдыр.
Табиғат пен адам біртұтас ...,
Су тіршілік көзі ...,
Табиғат тірі дүние ...,
5.Ассоцияция құру."Табиғат" деген сөзге 3 минут ішінде мағынасы жақын сөздер жазыңдар.
Сонымен, "Табиғат" бұл-...
6.Рөлдік ойын:"Тілшімен сұхбат"
Сұрақ: Табиғатқа нелер зиянды деп ойлайсыңдар?
Жауаптар:
Табиғатқа зиянды нәрсе-адамның тіршілік заңын білмеуі.
Фабрика,зауыттардың мұржасынан шыққан түтіндер,улы жарылғыш заттар.
Сұрақ: Табиғатқа жақын болу дегенді қалай түсінесіңдер?
Жауаптар:
Табиғи орындарды сақтау,бүлдірмеу. Табиғатты қорғау жөнінде үгіт-насихат жұмыстарын жүргізу.
Бұлақ көздерін ашу,табиғатты аялау,көгалдандыру.
8.Үй тапсырмасы:1."Табиғатқа жақын бол" мәтінін мазмұндау,118-бет,4-тапсырма
2.Табиғат,жер,ағаш туралы мақалдар жазып келу.
9.Бағалау
10.Қорытынды:-Бүгін сабақта біз не туралы айттық? Қандай әсер алдыңдар?
Сабақ аяқталды,сау болыңдар.
Категория: Казахский язык и литература | Добавил: фсс (2015-02-08) | Автор: Фая E
Просмотров: 409 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 3.0/1
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Понедельник, 2016-12-05, 7:30 AM
Приветствую Вас Гость

Форма входа

Категории раздела

Русский язык и литература [1473]
Школьный психолог [501]
История [695]
Опыт [471]
Научная кафедра [216]
Воспитание души [216]
Мастер-класс [205]
Семья и школа [173]
Компьютер-бум [247]
Английский язык [769]
Великие открытия [17]
Университет здоровья [127]
Математика [1134]
Химия [374]
Классному руководителю [622]
Биология [577]
Думаем, размышляем, спорим [89]
Казахский язык и литература [1762]
Краеведение [92]
Начальная школа [3903]
Беседы у самовара [15]
Мировая художественная культура [38]
Новые технологии в обучении [352]
Сельская школа [70]
Профильное обучение [68]
Демократизация и школа [23]
Физика [289]
Экология [179]
Дошколенок [1477]
Особые дети [271]
Общество семи муз [56]
Школа и искусство
Уроки музыки [612]
Авторские разработки учителя музыки СШ № 1 г. Алматы Арман Исабековой
География [440]
Мой Казахстан [227]
Школьный театр [66]
Внеклассные мероприятия [1154]
Начальная военная подготовка, гражданская оборона, основы безопасности жизнедеятельности [72]
ИЗО и черчение [212]
Физическая культура [514]
Немецкий язык [51]
Технология [280]
Самопознание [379]
Профессиональное образование [100]
Школьная библиотека [73]
Летний лагерь [13]
Дополнительное образование [6]
Педагогические программы [2]

Социальные закладк

Поиск

Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz

  • Статистика

    Рейтинг@Mail.ru