Главная » Статьи » В помощь учителю » Начальная школа |
САБАҚ ЖОСПАРЫ Сыныбы: 3 Күні,айы,жылы: 28.12.2013 ж Тоқсан: ІІ Мұғалім: Р.Сыдықова Пәні: Қызықты математика Сабақтың тақырыбы: Көру арқылы есте сақтауды жаттықтыру тапсырмалары. Сабақтың мақсаты: І Білімділігі: Оқушылардың білім – білік дағдыларын қалыптастыра отырып, көп таңбалы сандарды ауызша көбейту және және бөлу тәсілін қалыптастыру, есептің әр түрін шығару дағдыларын жетілдіру. Нөлдермен аяқталатын сандарды жабаша көбейту тәсілдерімен таныстыру және есептерді толық есептеу арқылы білімпаздыққа жетелеу. ІІ Дамытушылығы: Оқушылардың ынта – жігерін, алғырттылығы мен шапшаңдығын, танымдылық дағдыларын арттыра отырып, шығармашылыққа жетелеу. ІІІ Тәрбиелігі: Оқушыларды тазалыққа, адамгершілік қасиеттерге, ұжымшылдыққа, тазалыққа, ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелей отырып, білімпазқа жетелеу. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ. Сабақтың әдіс- тәсілдері: Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, баяндау, талдау-жинақтау, пікір –талас. Көрнекілігі: Кестелер, карточкалар, плакаттар және т.б. Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, еңбекке баулу. Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: . Оқушылардың көңілін, назарын, сабаққа бейімдеу, ыңғайлау. ІІІ. Жаңа сабақ: Нөлмен аяқталатын санға көбейту және бөлуЕсептеулерді аяқта Сабақтың тақырыбы: №1. Өрнектерді салыстыр. Ұқсастықтықтары мен айырмашылығын ата. 45 000: 90= 500 45 000: 900=50 45 000:15= 3 000 45000: 150= 300 45000: 500= 90 45 000: 5000= 9 24000: 60= 400 24000: 400 = 60 24000: 12=2000 24000: 120= 200 24000: 800= 30 24000:2000=12 №2. Жазба мен есептеу тәсілін түсіндір. № 3. Жазбаша есепте. 548100: 90= 6090 4200•70=294 000 190•900=171000 326 840: 40=8 171 3260•300=978 000 127 800: 200=639 507 000: 60=8 450 15300•80=1 224 000 196 000:700=280 №4. Теңдеу шешу. Өзіндік жұмыс. IV Сергіту сәті: « Кім батыр?» ойынын ойнау. №5. Есептеп шығару. S= 250•(250+150)=100 000 м² - егістіктің ауданы 100 000: 5=20 000 м² - сұлу егілген аудан 100000- 20000=80 000 м² - жоңышқа егілген аудан 80 000- 20 000=60 000 м² - жоңышқа артық себілді V. Сабақты пысықтау: №6. Өзіндік жұмыс. № 7. Есепті салыстыра отырып, дәлелдеп шығару. №8. Бір таңбалы сандарың квадрат мәндерін есіңе түсір. 8²-56= 64- 56= 8 9²-67= 81-67= 14 80²-56= 6400-6 344 7²- 34= 49-34= 15 4²+351= 16+351= 367 70²‒34=4900-34= 4866 4²+300=16+300=316 2²+400=4+400=404 40²+300=1600+300=1900 90²‒67= 8100- 67 = 8033 40²+351=1600+351=1951 20²+400=400+400=800 VIII. Мадақтау:Сабаққа белсене қатысқан оқушыларды топпен мадақтап, жеткен жетістіктерін айта отырып білімдерін бағалау. | |
Просмотров: 626 | Комментарии: 1 | |
Форма входа |
---|
Социальные закладк |
---|
Поиск |
---|
Друзья сайта |
---|
Теги |
---|
Статистика |
---|