Коллеги - педагогический журнал Казахстана

Учительские университеты

Главная » Статьи » В помощь учителю » Дошколенок

Ортаншы тобындағы логопедиялық грамматикалық сабағы
Ортаншы тобындағы грамматикалық сабағы.
Тақырыбы: Жабайы аңдар және төлдер.
Сабақтың мақсаты:
Балалардың жабайы аңдар туралы білімдерін толықтыру және кеңейту,сөйлем құруға,сөздерін дұрыс және анық айтқызуға пысықтау,сұрақтарға толық жауап беруге үйрету.Ойлау,есте сақтау,ықылас қабілеттерін дамыту.Сабаққа қызуғышылықтарын арттыру.
Көрнекіліктер: суреттер,ойыншықтар
Сабақтың барысы:
1.Ұйымдастыру кезеңі:
а)"Жылы,лебіз сөздер"
б)"Аңдар қайда тұрады?" лексикалық жаттығу.Мақсаты:жабайы аңдардың атауын айқындау,қайда тұратың белгілеу.
-Қасқыр(қоян,кірпі,түлкі,аю) қайда тұрады?
-Қасқыр орманда тұрады.
-Қоян(кірпі,түлкі,аю) орманда тұрады.
2."Мынау не?"лексикалық жаттығу.Мақсаты:Сөйлем құруға,аңдардың төлдерін білүге қалыптастыру.
Логопед аңдардың және төлдердің суретің қойып,сөйлемді құрып,айтады,балалар қайталайды:
-Мынау түлкі және күшік,күшік төлі.
-Мынау аю және қонжық,қонжық төлі.
Мынау қоян және көжек,көжек төлі.
3."Суреттерді ата" лексикалық жаттығу.Мақсаты:күрделі сөйлемдерді құр астыруға үйрету.
Логопед екі баланы өзіне шақырады,бір суреттең алдырады. Басқа балалар не алғаның айтады:
-Пашада қасқыр, ал Томада түлкі.
-Юляда қоян, ал Яшада кірпі.
-Галяда аю, ал Пашада қоян.
4."Мынау кімге (неге) керек? лексикалық жаттығу.Мақсаты: барыс септігін пысықтау,сөздерді анық,дұрыс айтқызуға дағдыландыру.
-Бал кімге (неге) керек?
-Бал аюға керек...
5.Сергіту сәті:
Тербеледі ағаштар,
Алдымнан жел өседі,
Кіп-кішкентай балалар
Үп-үлкен боп өседі.
6."Орманға серуен" лексикалық жаттығу. Мақсаты:Балалардың жабайы аңдар туралы білімдерің бекіту,нығайту. Логопед балалармен "орманға барады". Балалар логопедпен бірге айтады:
Мынау түлкі,ол жирен(қызғылтсары),құ; түлкі інде тұрады.Мынау аю,ол үлкен,маймақ,балпақ,ол апанда тұрады.
Мынау қоян,ол ақ,қорқақ,тез жүгіреді,қоян бұтаның астыңда тұрады.Мынау кірпі,оның інелері бар,кірпі інде тұрады.
-Орманда нені көрдіңдер?
-Орманда түлкіні көрдік.
Серуен бірнеше рет қайталайды,балалар өзбетінше аңдар туралы әңгімелейді.
7.Сабақтың қорытыңдысы.
Категория: Дошколенок | Добавил: nayzarasul (2016-03-01) | Автор: Кашпанова М.Ж.
Просмотров: 226 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Понедельник, 2017-02-20, 8:50 PM
Приветствую Вас Гость

Форма входа

Категории раздела

Русский язык и литература [1507]
Школьный психолог [512]
История [729]
Опыт [487]
Научная кафедра [217]
Воспитание души [226]
Мастер-класс [216]
Семья и школа [177]
Компьютер-бум [252]
Английский язык [798]
Великие открытия [20]
Университет здоровья [129]
Математика [1170]
Химия [382]
Классному руководителю [649]
Биология [584]
Думаем, размышляем, спорим [94]
Казахский язык и литература [1791]
Краеведение [93]
Начальная школа [3983]
Беседы у самовара [16]
Мировая художественная культура [39]
Новые технологии в обучении [366]
Сельская школа [72]
Профильное обучение [70]
Демократизация и школа [24]
Физика [299]
Экология [184]
Дошколенок [1561]
Особые дети [276]
Общество семи муз [57]
Школа и искусство
Уроки музыки [635]
Авторские разработки учителя музыки СШ № 1 г. Алматы Арман Исабековой
География [457]
Мой Казахстан [233]
Школьный театр [67]
Внеклассные мероприятия [1185]
Начальная военная подготовка, гражданская оборона, основы безопасности жизнедеятельности [76]
ИЗО и черчение [218]
Физическая культура [532]
Немецкий язык [52]
Технология [291]
Самопознание [398]
Профессиональное образование [106]
Школьная библиотека [81]
Летний лагерь [15]
Дополнительное образование [24]
Педагогические программы [7]

Социальные закладк

Поиск

Друзья сайта

Академия сказочных наук

  • Театр.kz

  • Статистика

    Рейтинг@Mail.ru