Главная » Статьи » В помощь учителю » Мастер-класс |
Интеграциялық сабақ: «Бұқаралық ақпарат құралдары». «Ресей Федерациясы». Қазақ тілі мен география пәндері 11 сынып. Сабақтың тақырыбы : Бұқаралық ақпарат құралдары. Ресей Федерациясы. Тема урока : Средства массовой информации. Российская Федерация. Сабақтың мақсаты : Бұқаралық ақпарат құралдары арқылы Ресей Федерациясы туралы білімдерін кеңейту, қазақ халқы мен орыс халқының бір-біріне ықпалы мен байланысын анықтау. Цель урока : расширить представление о Российской Федерации через средства массовой информации, определить взаимосвязь и взаимовлияние двух народов: казахского и русского. Сабақтың міндеттері: 1. Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдары туралы мәліметтерін толықтырады және бекітеді, тілшілердің негізгі қызметі, қазақ журналистикасының даму деңгейі туралы білімдерін кеңейтеді. 2. Тақырып бойынша ауызекі сөйлеу тілін дамытады, жазбаша жұмыстар арқылы сауаттылығын арттырады, сөздік қорын дамытады сөйлеу мәдениетін екі тілде жетілдіреді. 3. Түрлі тапсырмалар арқылы есте сақтау қабілетін, ойлау, қабылдау қабілетін дамытады, өз еркімен жұмыс жүргізеді. 4. Басқа халық өкілдермен тіл табыса алуға үйренеді, толеранттық қасиеттерін қалыптастырады. Задачи : 1. Узнают новые сведения о Российской Федерации. Расширят словарный запас. 2. Будут использовать в процессе урока ранее изученный материал, самостоятельно работать с учебником и дополнительным материалом, выделять главное, корректно отвечать на вопросы учителя, оперировать двумя языками. 3. Продолжат развивать умение работать с картами атласа, аудировать, использовать в группе и самостоятельно. Көрнекілік: газет- журналдар, презентациялар, оқушылар дайындаған хабарламалар, РАФТ, интерактивті тақта. Наглядность : учебник, атлас, интерактив, презентации, информация подготовленная учениками. Сабақтың барысы : І. 1. Ұйымдастыру кезеңі : оқушыларды топқа бөлу. 2. Қызығұшылықты ояту. Побуждение. Здраствуйте, ребята! Сегодня наш урок будет проведен в рамках интеграции 2-х предметов : географии и казахского языка. Нашими главными задачами станут : - овладение тематическими знаниями 2-х предметов, умение работать в группах, а также самостоятельно с помощью учебника и использования дополнительного материала, а также умение представлять информацию на 2-х языках. А теперь мы переходим непосредственно к нашему занятию темой которого является исследование государства Российская Федерация. Запишите. Пожалуйста, тему и дату урока. В ходе урока мы должны составить общую характеристику , касающуюся особенностей физико- географического положения этой страны, особенностей его административного устройства и народонаселения. - Балалар, сендер бүгін Ресей Федерациясымен тілшілер ретінде мәлімет жинайсыңдар. - Қалай ойлайсыңдар, тіліші, журналист болу оңай ма? (тілші болу қиын, бірақ өте қызықты. Тілшілер көп елді, жерді аралайды, әр түрлі халықтардың салт – дәстүрімен танысады.) - Тілшілер арқылы адамдар әлемнің соңғы жаңалықтарымен танысады. - Олай болса, сендер де бүгін тілішілер рөлін атқарып, Ресей туралы мәліметтер жинақтайсыңдар және өткен тақырыпты естеріне түсіріп, бұқаралық ақпарат құралдары деген сөз тіркеске ассоциация ойластырыңдар. Слайд № 1 -Қазір топтар мынадай сұрақтарға жауап береді І топ Қазақстанда қанша электрондық бұқаралық ақпарат құралдары жұмыс істейді? ІІ топ Қазақстан Республикасында қанша газет пен журналдар таратылады? ІІІ топ Шет елдері аумақтарына хабар тарататын арнаны атаңдар. Слайд № 2 Работа по группам. География Для начала я предлагаю вам составить групповые ассоциативные карты о данном государстве, но с 2-мя условиями : 1)Ассоциации каждой группы будут различными 2) Ассоциации могут быть озвучены на 2-х языках 3)Время работы над ассоциациями не более 3-х минут Итак, 1 группа работает над созданием ассоциаций о географических объектах, находящихся на территории России. | |
Просмотров: 5116 | |
Форма входа |
---|
Социальные закладк |
---|
Поиск |
---|
Друзья сайта |
---|
Теги |
---|
Статистика |
---|