| Главная » Статьи » В помощь учителю » Казахский язык и литература |
| В категории материалов: 1894 Показано материалов: 1541-1550 |
Страницы: « 1 2 ... 153 154 155 156 157 ... 189 190 » |
|
Тақырыбы: Табиғатты қорғаңдар. Ф.Я.Вассерманның Биоинформатика жәнеСинергетика технологиялық картасы бойынша «Универсалдық сабақ» Мақсаты: Норма талабы бойынша оқушылар оқушылардың білім сапасы 63 пайызға жету, мәтінді өз бетімен оқып, негізгі мазмұнын түсініп бір-бірімен сөйлесе білу. Сөздік қорды молайту, ауыз екі сөйлеу тілін, ақпараттық құзыреттілікті, жылдамдықты, логикалық және сыни ойлауды дамыту. |
|
Данный урок посвящен жизни и творчеству Абая Құнанбаева. Язык Абая - язык Родины. Цель урока: развитие коммуникативной компетенции учащихся, создание языковой среды: речевая работа в парах по модельным карточкам (взаимопроверка), самостоятельная работа с текстом по данному алгоритму, мнения учащихся на проблемные вопросы, грамматические задания, защита проекта, рефлексия. |
|
Білімділік мақсаты: Оқушылардың төмеңгі сыныпта Ыбырай Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығынан алған мәліметтері бойынша білімі мен дағдыларын тексеру.Өлеңдерді мәнерлеп айтқыза отырып, олардың дұрыс сөйлеу,білу дағдыларын қалыптастырып, Ы.Алтынсарин шығармашылығының қазақ әдебиетіндегі алатын орны мен маңызын тексеру. Дамытушылық мақсаты: Өлеңдерді айтқыза отырып,олардың тіл мәдениетін,сөз байлығын,сөздік қорын,көркем шығармашылық қабілеттерін дамыту,есте сақтау қабілетін дамыту. Тәрбиелік мақсаты: Оқушыларға Ы.Алтынсариннің өлеңдерінің мазмұнын,тақырыбы мен негізгі ойын меңгерте отырып,олардың бойындағы қазақ халқына,қазақ тіліне деген сүйіспеншілік сезімін қалыптастыру. Сабақтың түрі: білімді қорытындылау Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: .интерактивті такта а)Ы. Алтынсарин портреті. ә) Ы.Алтынсариннің өмірі мен шығармашылығына байланысты арналған көркем суреттер. |
|
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік. ХІХ ғасырдың І жартысындағы шаруалар көтерілісінің әрі көсемі, әрі шешені болған, жауынгер, күрескер ақын Махамбет Өтемісұлының өмірі мен шығармашылығынан өткен материалдарды жинақтау, қорыту. Жобалау технологиясы бойынша пысықтау; 2. Тәрбиелік. Махамбет өлеңдері арқылы оқушыларды әділдікке, адамгершілікке, Отанын сүюге, поэзияға құштарлыққа тәрбиелеу. 3. Дамытушылық. Оқушылардың ой-өрісін, тіл мәдениетін, танымдық қызығушылығын дамыту. Сабақтың түрі: қорыту сабағы Әдісі: сұрақ-жауап, топпен жұмыс, топтастыру Пәнаралық байланыс: тарих, музыка (күй өнері) Көрнекілігі: Қазақстан картасы, ақынның портреті, шығармалары т.б. материалдар Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру ІІ. Ой қозғау ІІІ. Топтастыру ІV. “Сен білесің бе?” бөлімі V. “Махамбетті жырлаймын жүрегіммен...” VІ. Өлеңнің өзі бір – көтеріліс VІІ. Бекіту VІІІ. Үйге тапсырма ІХ. Қорыту Х. Бағалау |
|
Мақсат: қазақ тілі пәніне оқушылардың қызығушылықтарын арттыру, топпен ойнау қабілеттерін дамыту. |
|
Мақсат: оқушылардың қазақ тілі пәніне қызығушылықтарын арттыру, топпен ойнау қабілеттерін дамыту. |
|
Цель: развитие познавательного интереса, расширение знаний к предметам общеобразовательной программы. |
|
Зат есімге жаттығулар орындай отырып, сөйлемдегі сөздердің бір-бірімен байланыстыру үшін жалғанатын жалғаулар септік жалғаулары деп аталатыны түсіндіру. |
|
Технологическая карта урока казахского языка разарботана по личностно-деятельностной технологии, с учетом требований к обучению в классах КРО |
|
Сауатты жазу дегенді қалай түсінуге болады? Ол жазғанда қате жібермеу деген сөз.Ең әуелі қателердің түріне классификация жасайық. |
Форма входа |
|---|
Социальные закладк |
|---|
Поиск |
|---|
Друзья сайта |
|---|
Теги |
|---|
Статистика |
|---|