| Главная » Статьи » В помощь учителю » Дошколенок |
| В категории материалов: 1768 Показано материалов: 781-790 |
Страницы: « 1 2 ... 77 78 79 80 81 ... 176 177 » |
|
Конспект спортивного праздника в старшей группе детского сада с использованием нестандартного оборудования. |
|
Программное содержание: Учить детей при пересказе сохранять последовательность изложения. Поощрять не только за подробный, но и выразительный рассказ, учить использовать форму повелительного наклонения глагола лежать (ляг) употреблять глагол с предлогом на (ляг на живот) использовать форму повелительного наклонения глагола нагибаться (нагнись). |
|
Дидактикалық ойындардың тәрбиелік мәні. Тәрбие – баланың дүниеге келген сәтінен басталады. Мектеп жасына дейінгі баланы дамытатын, өсіретін әрі тәрбиелейтін негізгі іс-әрекет – ойын. |
|
Даярлығым,қош енді! Кіріспе сөз: Құрметті ата-аналар,ұстаздар,мектепалды даярлық тобының «Даярлығым қош енді» атты ертеңгілігіне қош келдіңіздер! Әрбір жанүяға береке,бірлік,бақыт тілей отырып,ертеңгілігімізді бастауға рұқсат етіңіздер!Олай болса кішкентай бүлдіршіндерді қарсы алайық! (Музыка ырғағымен балалар ортаға шығады ) |
|
Жомарт күз Мерекеге сай безендірілген сынып. Әдемі сазды әуен ойналып тұрады. Бүлдіршіндер тәрбиешімен бірге кіріп,орындықтарға жайғасады. Балалардың қолдарында жапырақтар. |
|
: Тәрбие сағаты Дені саудың-жаны сау Сабақтың мақсаты: балаларға жеке бас күтімі және оның ережелері мен маңызын,қажеттілігін тсіндіру. Өзіне деген дұрыс көзқарас қалыптастыруына ықпал ету. Көрнекілігі: Суреттер,денсаулыққа байланысты мақал-мәтелдер,нақыл сөздер. Сабақтың барысы: Жүргізуші: Құрметті атаналар,ұстаздар, «Дені саудың-жаны сау» атты тәрбие сағатымызға қош келдіңіздер! Бүгінгі денсаулық шарасын бәріміз бірге өткізетіндіктен оған аса ұйымшылдықпен қатысайық. Қазақ халқында «Дені саудың-жаны сау»деген қанатты сөз бар. Осы мәтелдің мағынасын кім ,қалай түсінеді екен,біз тәрбие сағатты барысында біле жатамыз. |
|
Aнашым,мерекеңмен! Жүргізуші: Құрметті аналар,апайлар,балалар! 8- Наурыз аналар мерекесіне арналған ертеңгілікке жиналып отырмыз. Мектепалды даярлық тобының балаларымен өткізілетін мерекемізге қош келдіңіздер! |
|
Әсем безендірілген залға балалар қол ұстасып кіреді.Шыршаны айналын жүргенде ,залға Қасқыр жүгіріп келеді. Қасқыр:- Ой, бүгін орман тыныш қой, аңдар қайда? Сайраған құстар қайда? Олар шырша тойы болатынын білмей ме? Қарға: Қарқ-қарқ, не болды сонша орманның тыныштығын бұзып? Не жаңалық алып келдің? Қасқыр: Шырша тойы болатынын білмеуші ме едің? Мына орманның көңілсіздігіне таң қалып тұрмын. Шыршаның әдемісін-ай, балалар безендірген шығар. Ал өздері болса жоқ. Қарға: А-а, білдім мен олардың неге келмей жатқанын? Мыстан жылда келіп балаларды ренжітіп тастайтын, сол үшін олар тығылып отырған шығар. Мыстан: Сәлем, сәлем, немене бүгін шыршаның жаны көңілсіз болып қалған? Қарға : Мыстан апа, көңілсіздікті сіз де жек көресіз бе? Сондықтан аңдарға, балаларға хабар жіберіп шырша тойын көңілді өткізуге шақырайық. Мыстан: Өткізейік, өткізейік. Мен жылда Аяз атаны жібермеймін деп кетіп қалатынмын, ал биыл балалармен бірге өткізуге келдім. Қасқыр: Мыстан апа, сіз сиқыршы едіңіз ғой, сиқырыңыздың күшін көрсетпейсіз бе? Сиқырлап балаларды шырша тойын тойлауға шақырыңыз. (Мыстан сиқырлы таяқшаларымен шыршаны айналып шығады, бәрі шыршаны айналып шығады.) Тәрбиеші: Мыстан апа, Амансыз ба? Биыл көңілдісіз ғой, бізбен бірге шырша тойын қарсы аламын деп келген сияқтысыз. Балалар, мыстан апаға арнап шырша тойын қарсы алуға бір тақпақ айтайық. |
|
Ребенок появляется на свет, не умеющим говорить. Процесс общения малыша с окружающими его взрослыми людьми имеет решающее значение для его психического развития. В процессе развития ребенок осваивает язык, на котором говорят окружающие его люди, учится пользоваться устной и письменной речью. Процесс осваивания речи является сложным для малыша, поскольку ему в течение нескольких лет необходимо усвоить огромное богатство языка, которое создавалось народом тысячелетиями. |
|
Занятие предназначено для детей предшкольного класса. Цель занятия: развивать фонематический анализ и синтез, закреплять умение определять позицию звуков в слове, проводить фонетический разбор слов. В гости к детям приходит Муха Цокотуха. Вместе денежек находит фишки. Дети определяют назначение каждой фишки. Муха предлагает игру со словами.. |
Форма входа |
|---|
Социальные закладк |
|---|
Поиск |
|---|
Друзья сайта |
|---|
Теги |
|---|
Статистика |
|---|