| Главная » Статьи » В помощь учителю » Начальная школа |
| В категории материалов: 4177 Показано материалов: 1051-1060 |
Страницы: « 1 2 ... 104 105 106 107 108 ... 417 418 » |
|
І Білімділігі: Оқушылардың білім-білік дағдыларын қалыптастыра отырып, сөйлем, сөйлем мүшелері, сөйлем түрлерімен таныстыра отырып, олардың айырмашылығымен топтастыру, сұраулы сөйлем, хабарлы сөйлем, лепті сөйлем туралы білімдерін толықтыра отырып, айтылу мақсатына қарай сөйлемдердің түрлерін анықтау. |
|
Тип урока повторение и обобщение пройденного материала .На уроке использовался частично-поисковый метод обучения, разноуровневые задания, работа с деформированным текстом. На уроке использовала интеграцию с литературным чтением. Урок посвящён птицам. |
|
Организация диалога в образовательном процессе является весьма актуальной задачей для современной системы образования, так как новые технологические и содержательные подходы ориентируют преподавателя и ученика на умение вести диалог. Диалог, как организационный принцип коммуникативной деятельности, охватывает все сферы жизнедеятельности. |
|
Сауат ашу Сабақтың тақырыбы: П дыбысы мен әрпі Құлмағамбетова Марал.Жаскеновна. Ақмола обл.,Степногорск қ-сы Заводской орта мектебі |
|
Актюбинская область Мугалжарский район школа-гимназия № 3 г.Кандыагаш учитель начальных классов Ержанова Лаура Никелбаевна Тема: Пустыни. Растения и животные пустынь. Цель: углубить и расширить знания и представления учащихся с разнообразием животного и растительного мира пустынь Задачи: 1) познакомить учащихся с понятием «пустыня», с приспособлением растений и животных к условиям пустыни; 2) развивать у учащихся воображение, память, внимание, речь; 3) воспитывать у учащихся бережное отношение к природе, учить понимать и ощущать красоту; Тип урока: объяснение нового материала; Методы обучения: словесный, наглядный, частично – поисковый. |
|
Екінші сабақ барысында оқушылардың өздерін реттей бастағаны байқалды. Топқа бөліну, бір – біріне сәттілік тілеу сәттерінде оқушының іс- әрекетінен көріне бастады. Бір-біріне жақсы тілектер тіледі. Топқа бөліну барысында, топтық жұмыста үндемес оқушының үні шыға бастады. Талантты және дарынды оқушы өздерінің ой ұшқырлығымен, дарындылығымен өзгелерден ерекшеленіп отырды. Үндемес оқушыға бағыт – бағдар беріп, алға жетелеушілік болды. «Ұшқан сұрақты қағып ал» стратегиясында оқушылар қызығушылық танытты. Оқушылар бір – біріне доп лақтыру арқылы «Ыстық орындыққа » қалай түсіп қалғандарын білмей қалды. Олар үй тапсырмасы бойынша сұрақтар дайындап, қаншалықты деңгейде дайындалып келгені көрінді. «Ментальды картаны» жасау барысында үндемес оқушы өз қимылымен ерекшелене түсті. Қорғау кезінде үндемес оқушының үні шықты. Осы менің сәтті жағым болып есептелді. Бір топ екінші топпен бәсекелестікке түсіп қалды. Бағалау кезінде тым асыра бағалаушылық болды. Бұл менің сәтсіз жағым. Ертегіні сахналау барысында әр бала рөлге енді. Сахналау кезінде көкөністердің пайдасы, оларды қолдану әдісі жайлы ұғым қалыптасқаны оқушының бойынан көрінді. Сұрақ қою барысында сұрақты тақырыптан ауытқымай, сол тақырып көлемінде қойды. Жаңа тақырыпты бойдан өткізу барысында олардың түсініп оқуы іске асты. Түсініп оқуын сабақтың аяғына дейін жүзеге асты. Үшінші сабақта оқушылар сабақтың мақсатын өздері шығарды. Мақсат шығару барысында кедергілерге ұшырастық. Мақсатты шығарғанда оқушылар қиналды. Бір – бірінің жауабын толықтырды. Жаңа тақырыпты түсіну барысында сыни тұрғыдан ойлана отырып, Сапардың жат қылығын |
|
Үшінші сабақта оқушылар сабақтың мақсатын өздері шығарды. Мақсат шығару барысында кедергілерге ұшырастық. Мақсатты шығарғанда оқушылар қиналды. Бір – бірінің жауабын толықтырды. Жаңа тақырыпты түсіну барысында сыни тұрғыдан ойлана отырып, Сапардың жат қылығын әшкерелей білді. Тақырып саласында бір-біріне сұрақтар дайындап, сұрақ қойды. Топқа бөлінген кезде сабақта болмаған оқушы қиыншылыққа ұшырады. Күнде сабақта болып жүрген оқушылар мен болмаған оқушыда үлкен айырмашылық болды. Алғашқы күннен сабақтан қалмай келіп жүрген оқушылар топқа бөлініп қалыптасып қалған. Жаңа тақырыпты бойдан өткізіп, топтан бір бала келесі топқа барып түсіндіргенде белсенділік танытты. Сергіту сәті қызығушылықтарын оятты. «Ментальды картаға» Сапардың қылығын түсірді. Сыни түрғыдан ойлай отырып, Сапардың жағымсыз қылықтарын аша білді. Сол жағымсыз қылықтан аулақ болып, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау деген ұғым оқушылардың бойында қалыптасты. Осы тұс сәтті өтті. Рөлдерге еніп сахналау кезінде әр оқушы өзінің неге жауапкершілікпен қарау екендігін түсінді, қызығушылықтары артты. Рөлге ену сәтті өтті. Әр оқушы өзіне берілген тапсырманы үлкен жауапкершілікпен орындады. Экранда берілген сұрақтарға жауап беру барысында оқушылар сыни тұрғыдан ойланып, ойларын жинақтап, сұрақ төнірегінде жауап берді. Рефлексия кезінде оқушылар жұмыла қатысты. Сабақ несімен ұнады, ұнамаған жақтарын еркін айтты. Топ болып бірін-бірі сәтті бағалады, өйткені сабақ барысында бірін-бірі бақылап отырды. |
|
Алғашқы «Ең жақын кім адамға» ертегісінде оқушылар шаттық шеңберінен кейін бірден беске дейін рет-ретімен санап шықты. Сол санау барысында бес топ болып топқа бөлінді. Үй тапсырмасын қайталап өткеннен кейін жаңа тақырыпты бойдан өткізді. Әр топтан бір бала шығып келесі топқа барып өз түсінгенін басқа топқа барып түсіндірді. Осы сәтте Өкіл стратегиясы өтті.Стратегия оқушыларға қатты ұнады. Әр топ бір аңды таңдап, сол аңды «Ментальды картаға» түсірді. Картаға түсіру барысында үндемес тұйық баланың өзі іске араласты. Ал дарынды бала өз тобында лидер болды. Өкіл стратегиясы сәтті өтті. Өйткені ол стратегияны күнделікті сабақта жиі қолданып отырдық. « Ментальды картаға» түсіру барысында балалар сыни тұрғыдан ойлай отырып, ментальды карта да сәтті өтті. Картаға түсіру барысында бос, өз бетімен отырған бала болған жоқ. «Ментальды картаны» қорғағанда әр топ басқа топтан қалып қоймайық деген оймен белсенділік білдірді. Уақытқа бағынушылық дұрыс өтпеді, уақытты ескермеді. Кубизм стратегиясы болды. Онда оқушылардың қызығушылығы артты. Рөлдік ойынға енген сәтте оқушылар шапшаңдылық танытты. Топ болып бірін-бірі бағалау барысында әрқайсы шынайылық танытты. Бағаланып жатқан топ бізге қандай баға қояр екен, қалай бағалар екен деген сезімде отырды. Смайликпен бағалау өтті. Бас бармақпен бағалағанда оқушылар қызықты. Қай топтың қасына тақалсам, бас бармақпен бағалар ма екен деген алаңдаушылықта болды. Жұптасып өткізген сергіту сәтінде бір-біріне массаж жасау, комплимент білдіру, арқа түйістіру оқушыларды сергітіп, қызығушылықтарын оятты. Рефлексия кезінде оқушылар сабақ несімен ұнағаны жайлы өз ойларын еркін білдірді. Қай жануар несімен пайдалы екенін әр бала түсінді, мақсаттарына жетті. |
|
Сабақтың тақырыбы: У әрпі және дыбысы. Сабақтың мақсаты:«У»дыбысының бірде дауысты бірде дауыссыз болып келуінің себебін тілдік мысалдарды байқату негізінде түсіндіру. Сабақтың міндеттері: б) Берілген сөз, сөйлем ішінен «у» дыбысын тауып, оның дауысты, дауыссыз екенін ажырата білуге үйрету. Сөздерді мағыналарына қарай топтастырып, сөздерді буынға бөле білу білігін жетілдіру. д) Оқушылардың ой - өрісін, сөздік қорын, жүйелі баяндау, көркем жазу, сауатты оқу дағдысын арттырып, танымдық, есте сақтау қабілеттерін дамыту. т) Өлең мазмұны арқылы өз ана тілінің қасиетін ұғындыра отырып, тілін сүйетін, туған жерін қадірлейтін жеке тұлға тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: сөздер, тірек сызба, ребус, текшелер, у дыбысы Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, түсіндіру, танымдық ойлау, талдау, топтау, рефлексия. Сабақтың түрі: Дәстүрлі емес. Сабақтың типі: Білім жетілдіру. |
|
Систематизировать знания учащихся о единицах времени. |
Форма входа |
|---|
Социальные закладк |
|---|
Поиск |
|---|
Друзья сайта |
|---|
Теги |
|---|
Статистика |
|---|